Polska Izba Hotelarstwa

O nas

Polska Izba Hotelarstwa jest organizacją skupiającą podmioty gospodarcze – osoby prawne, osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, szkoły i uczelnie hotelarsko-turystyczne oraz firmy tworzące produkty na rzecz ww. Podmiotów.

The Tall Ships Races

Miasto Szczecin po raz trzeci będzie gościć The Tall Ships Races. W dniach 5-8 sierpnia 2017 będzie portem, w którym odbędzie się finał regat prowadzących ze szwedzkiego Halmstad, przez fińskie miasta Kotkę i Turku oraz litewską Kłajpedę.

The Tall Ships Races to przede wszystkim zlot wielkich żaglowców z całego świata, które zacumują przy Wałach Chrobrego i nadbrzeżu Łasztowni. Wszyscy odwiedzający szczeciński port będą wtedy mogli wejść na ich pokłady, ruszyć w rejsy po Odrze. Ale również uczestniczyć w festynach rodzinnych, konkursach i zabawach o tematyce marynistycznej, słuchać morskich opowieści i szant. Wieczory zarezerwowane będą dla gwiazd polskiej i światowej muzyki.

The Tall Ships Races to nie tylko zlot majestatycznych jednostek. To również regaty załóg złożonych z grup młodych adeptów żeglarstwa, którzy będą zbierać morskie szlify na Bałtyku startując w trzech wyścigach: między Halmstad i Kotką, Turku i Kłajpedą oraz Kłajpedą i Szczecinem.

Zwieńczeniem kilkutygodniowej rywalizacji na morzu będzie barwna parada załóg przemierzająca ulice centrum Szczecina oraz ceremonia wręczenia trofeów w czterech klasach i w klasyfikacji generalnej.

Podczas The Tall Ship Races 2017 Finlandia będzie obchodzić 100-lecie niepodległości kraju. Część uroczystości państwowych będzie połączona ze zlotem żaglowców.

Szczecin już po raz trzeci – podobnie jak w 2007 i 2013 roku – będzie gospodarzem finału The Tall Ships Races. To dowód uznania ze strony Sail Training International nie tylko dla rozmachu organizacyjnego stolicy Pomorza Zachodniego, ale również ukłon w stronę żeglarskiej młodzieży licznie startującej w regatach.

Trasa The Tall Ships Races 2017:

  • 30 czerwca-3 lipca, Halmstad (Szwecja) – otwarcie regat i start 1. wyścigu
  • 13-16 lipca, Kotka (Finlandia) – start rejsu towarzyskiego
  • 20-23 lipca, Turku (Finlandia) – start 2. wyścigu regat
  • 29 lipca-1 sierpnia, Kłajpeda (Litwa) – start 3. wyścigu regat
  • 5-8 sierpnia, Szczecin (Polska) – finał regat

źródło: Centrum Prasowe PAP

Mazurkas Catering 360° w MCK w Katowicach

W lutym br. Mazurkas Catering 360° zapewnił obsługę cateringową podczas 2 imprez targowych, odbywających się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W dniach 11 – 14 lutego podczas pierwszej edycji 4 Design Days – spotkania architektów, projektantów, przedstawicieli firm usługowych i deweloperów, Mazurkas Catering 360° obsłużył blisko 3,5 tys. gości biznesowych. Z kolei tydzień później, w dniach 18 – 20 lutego podczas Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress) ponad 2 tys. gości – uczestników kongresu.

W trakcie obu imprez w ramach obsługi cateringowej wyserwowane zostały przerwy kawowe, lunche w formie bufetowej, lunche w strefie VIP oraz uroczyste koktajle. Ponadto przez cały czas trwania targów udostępniona została restauracja dla odwiedzających, gdzie serwowane były drobne przekąski, ciasta oraz dania lunchowe. Restauracja podczas obu imprez obsłużyła ok. 1000 osób.

Tadeusz Tulibacki

Tadeusz Tulibacki, autorytet polskiego hotelarstwa i zasłużony ambasador Kujaw, zmarł w Warszawie 8 listopada 2015 roku w wieku 93 lat.

Do końca imponował twórczą pracowitością i zaangażowaniem.

Najważniejsze życiowe dokonania Tadeusza Tulibackiego związane są z polskim hotelarstwem. Był współbudowniczym i długoletnim dyrektorem Hotelu „Dom Chłopa” w Warszawie, dyrektorem Biura Turystyki Zagranicznej OST „Gromada”

i pilotem wycieczek zagranicznych. Jako wybitnemu teoretykowi i praktykowi polskiego hotelarstwa powierzono godność sekretarza generalnego Zrzeszenia Polskich Hoteli, a także członka Rady AIH w Paryżu oraz Hot-Rec z Zurychu

i Brukseli. Przez wiele lat swoją wiedzą i doświadczeniem, jako wykładowca akademicki, dzielił się z młodymi kandydatami do tego zawodu. A zawód ten traktował jako wyjątkową misję. Ponad dziesięć lat wykładał problematykę hotelarstwa krajowego i zagranicznego w Wyższej Szkole Hotelarstwa, Gastronomii i Turystyki w Warszawie, której rektorem był prof. dr Jerzy Kuberski.

Podobne wykłady prowadził też w Pułtusku.

Tadeusz Tulibacki równie wiele czasu poświęcał na opracowywanie i publikację książek akademickich systematyzujących wiedzę z tej dziedziny. Potem zabiegał w Episkopacie Polski o ustanowienie św. Urszuli Ledóchowskiej z Pniew patronką polskich hotelarzy.

Jako długoletni członek kolegium redakcyjnego miesięcznika „Hotelarz” opublikował wiele artykułów odnoszących się do dziejów, dorobku i zamierzeń rozwojowych tej branży.

Swoją pracą zawodową, zawsze traktowaną z pełnym zaangażowaniem i różnorodnymi działaniami społecznymi Tadeusz Tulibacki zasłużył na wyjątkowe uznanie i trwałą pamięć.

Aktualności


The Tall Ships Races po raz trzeci w Szczecinie

Miasto Szczecin po raz trzeci będzie gościć The Tall Ships Races. W dniach 5-8 sierpnia 2017 będzie portem, w którym odbędzie się finał regat prowadzących ze szwedzkiego Halmstad, przez fińskie miasta Kotkę i Turku oraz litewską Kłajpedę. The Tall Ships Races to przede wszystkim zlot wielkich żaglowców z całego świata,…

Mazurkas Catering 360° w MCK w Katowicach

W lutym br. Mazurkas Catering 360° zapewnił obsługę cateringową podczas 2 imprez targowych, odbywających się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W dniach 11 – 14 lutego podczas pierwszej edycji 4 Design Days – spotkania architektów, projektantów, przedstawicieli firm usługowych i deweloperów, Mazurkas Catering 360° obsłużył blisko 3,5 tys. gości…

Zmarł Tadeusz Tulibacki

Tadeusz Tulibacki, autorytet polskiego hotelarstwa i zasłużony ambasador Kujaw, zmarł w Warszawie 8 listopada 2015 roku w wieku 93 lat. Do końca imponował twórczą pracowitością i zaangażowaniem. Najważniejsze życiowe dokonania Tadeusza Tulibackiego związane są z polskim hotelarstwem. Był współbudowniczym i długoletnim dyrektorem Hotelu „Dom Chłopa” w Warszawie, dyrektorem Biura Turystyki…

Nasze hotele

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą hoteli należącch do Polskiej Izby Hotelarstwa

Nasi Partnerzy

  • Warszawska Izba Gospodarcza
  • Stowarzyszenie Polskich Mediów
  • TTG Dziennik Turystyczny